Skialpové pásy Montana

Skialpové pásy MONTANA - ESHOPVšechny skialpové pásy MONTANA drží na lyžích nekompromisně za jakýchkoliv podmínek.

Nakupujte na našem e-shopu eshop.vanclsport.cz

Modely Montarace High Speed jsou špičkové pásy určené pro výkonnostní skialpinismus vyrobené ze 100% mohairu. Hlavními výhodami jsou vynikající kluzné vlasnosti spojené s extrémně nízkou váhou.

Model Montasprint je také vyroben z přírodního vlákna - mohéru. Díky jemné struktuře jsou pásy perfektně kluzné a uchovávají si výborné stoupací vlastnosti.

Model Montamix je považován za robustní a všestranný zejména díky směsi mohéru a syntetických vláken.

Ti, kteří chtějí kvalitu za dobrou cenu, se mohou spolehnout na model Montanyl vyrobený z čistě syntetických vláken.

Analýza složení pásu

1. vrstva

Svrchní vstva pásu vyrobená z tkaného vlákna, které je k dispozici ve třech různých variantách:

  • 100% mohair (přírodní vlákno)
  • 65% mohair / 35 % Nylon (mix přírodní / syntetické vlákno)
  • 100% nylon (syntetické vlákno)

Všechna vlákna mají hydrofóbní úpravou aby dlouhodobě odpuzovala vodu

2. vrstva

Speciální MONTANA vstva, která zamezuje třepení bočnic při úpravě pásu pomocí ořezávacího nože

3. vrstva

Vodotěsná laminátová folie, která spolehlivě působí jako bariéra proti vstupu vody k podkladovým vrstvám pásu. Díky této vrstvě zůstává lepidlo suché i v nadměrně mokrém sněhu.

4. vrstva

Podkladový materiál skládající z kombinace z polyesteru a bavlny. Tento materiál umožňuje mimořádnou pružnost a ohebnost pásu i při nízkých teplotách

5. vrstva

Speciálně vyvinuté lepidlo Montana, osvědčené po celá desetiletí, je Váš spolehlivý společník za jakýchkoliv podmínek. V důsledku vysoké přilnavosti lepidla zůstává pás bezpečně připevněn k lyži i při extrémně nízkých teplotách.

Analýza složení skialpového pásu

Set Cut & Go

Jednoduché a rychlé řešení úpravy pásu přímo na vaše lyže. Stačí pouze zvolit ze čtyř délek pásů (S, M, L, XL) dle délky vašich lyží. Pásy mají již připravené uchycení špičky a uchycení paty. Pomocí přiloženého ořezávacího nožíku stačí pouze oříznout boky pásu dle tvaru lyže. Speciální konstrukce nože umožňuje odsazení řezu o sílu hrany lyže.

Set Cut & Go Montanamix Skipiercing
Set Cut & Go Montanamix Skipiercing
Set Cut & Go Montanyl Skiclamp
Set Cut & Go Montanyl Skiclamp

Materiály

MONTARACE HIGH SPEED materiál určený pro výkonnostní skialpinismus vyrobený ze 100% mohairu. Hlavními výhodami jsou vynikající kluzné vlastnosti spojené s extrémně nízkou váhou. Díky teflonové vrstvě jsou pásy dlouhodobě odolné vůči vodě.

MONTARACE HIGH SPEED
MONTARACE HIGH SPEED

MONTASPRINT materiál vyrobený ze 100% přírodního mohairu. Díky jemné struktuře jsou pásy perfektně kluzné a uchovávají si zároveň výborné stoupací vlastnosti. Montasprint vám zaručí perfektní stoupací a kluzné vlastnosti na všech druzích sněhu.

MONTASPRINT
MONTASPRINT

MONTAMIX materiál vyrobený ze 65% přírodního mohairu a 35% syntetického nylonu. Díky této směsi přírodních a syntetických vláken je materiál velmi robustní a všestranný. Hlavní výhodaou materiálu jsou jeho výborné stoupací vlastnosti a velmi dobrý poměr cena/výkon.

MONTAMIX
MONTAMIX

MONTANYL materiál vyrobený ze 100% syntetického nylonu. Díky syntetickým vláknům je materiál odolný vůči vodě a poškození. Hlavní výhodou jsou výborné stoupací vlastnosti. Montanyl vám zaručí bezpečný pohyb na všech druzích sněhu.

MONTANYL
MONTANYL

Uchycení SKIPIERCING

Uchycení špičky: SKIPIERCING

Univerzální a elegantní uchycení pásu vhodné pro všechny druhy skialpových lyží. Systém SKIPIERCING zamezuje vnikání sněhu mezi pás a skluznici a je stabilní jakýchkoliv podmínek.

Uchycení paty: TAIL CLIP

Vhodné pro všechny druhy skialpových lyží - pomocí gumového pásku a clipu, lze upravit celkovou délku pásu v intervalu < 13 cm >

04 Skipiercing 1
04 Skipiercing 2
04 Skipiercing 3
04 Skipiercing 4
04 Skipiercing 5
04 Skipiercing 6

Uchycení SKI CLAMP

Uchycení špičky: SKI CLAMP

Univerzální a rychlé uchycení pásu vhodné pro všechny druhy skialpových lyží. Díky systému SKI CLAMP pásy na lyži drží nekompromisně za jakýchkoliv podmínek.

Uchycení paty: TAIL CLIP

Vhodné pro všechny druhy skialpových lyží - pomocí gumového pásku a clipu, lze upravit celkovou délku pásu v intervalu < 13 cm >

05 Skiclamp 1
05 Skiclamp 2
05 Skiclamp 3

Uchycení SPLITBOARD

Uchycení špičky: SPLIT CLAMP TIP

Univerzální a rychlé uchycení pásu vhodné pro všechny druhy splitboardů. Díky systému SPLIT CLAMP pásy na splitboardu drží nekompromisně za jakýchkoliv podmínek.

Uchycení paty: SPLIT CLAMP TAIL

Vhodné pro všechny druhy splitboardů - pomocí gumového pásku a clipu, lze upravit celkovou délku pásu v intervalu < 12 cm >

06 Splitboard 1
06 Splitboard 2

Montana JETBOND M

Novinka v oblasti sežřizování vázání.

MONTANA Jetbond M zvládne seřídit sjezdové, ale i skialpinistické-pinové vázání typu Tech.

Seřizovačka vázání JETBOND M
Seřizovačka vázání JETBOND M

Skialpové pásy MONTANA doporučuje Dani Arnold

Dani Arnold

dani arnold podpis

DANI ARNOLD – světoznámý švýcarský skialpinista (*1984), držitel mnoha rekordů, např. nejrychlejší výstup na Matterhorn.