Bootfitting

Individuální tvarování lyžařských bot

Tvarování lyžařských bot bychom měli řešit až poté, kdy jsme v nových botách na svahu strávili několik dní.

Pokud i po pár dnech lyžování registrujeme problémy jako jsou odřeniny, nepříjemný tlak nebo dokonce bolesti některých částí nohou, měli bychom vyhledat službu Bootfitting. Tato služba nám nabízí 3 možnosti, jak docílit maximálního přizpůsobení lyžařských bot vašim nohám.

1. Tepelná úprava vnitřní botičky
2. Tvarování skeletu – zahřívání, vytlačování a případné vybrušování
3. Ortopedická stélka

Tvarování skeletu se využívá u výraznějších problematických míst, kde je potřeba skelet vytáhnout či vybrousit. Důležité je přesně definovat, kde nás „bota tlačí“. Toto místo je třeba označit a  společně se domluvit, jak moc si přejeme dané místo individuálně upravit. Většinou na poprvé zvětšujeme skelet o dva milimetry, ať už vytažením či vybroušením. Je třeba myslet na to, že co se jednou vytáhne či vybrousí, již nejde vrátit zpět.

Bootfitting

ultracam 2

Vlastní vytažení skeletu probíhá na speciálním stroji. V našem případě využíváme nejmodernější Ultracam Universal Top Plus Digital s digitálně nastavitelnou teplotou a chladící technikou, kdy se skelet boty nahřeje až změkne a následně je pomocí specifických nástrojů vytlačován o předem definovaný počet milimetrů.

Vybrušování se provádí pomocí speciální brusky, kdy je nejprve třeba skelet pro lepší přístup roztáhnout na bootfitterské lavici. Vybrušování se nejčastěji provádí v oblasti prstů (špičky skeletu) nebo po stranách chodidla. Skelet lze vytahovat a brousit prakticky kdekoliv kromě oblastí pod přezkami.

Můžeme řešit ovšem i opačný problém – příliš volný skelet. Zde se jedná o případy, kdy i přes správně zvolenou velikost a model je tvar nohy zákazníka natolik specifický, že v některých částech boty zůstává volné místo. Typicky se jedná o oblasti achilovky a patního lůžka. Zde je možné nalepit na vnitřní botičku speciální pěnovou hmotu různých tvarů tak, aby perfektně zapadla do skeletu, vyplnila volné místo v botě a zamezila tak zvedání paty uvnitř skeletu.

Dalším způsobem, jak docílit ideálního pohodlí vašich lyžáků, je využití ortopedických stélek. V našem případě nabízíme předdefinované stélky značky Sidas ve třech úrovních (pro vysokou, střední a nízkou klenbu).

Naším cílem je na základě individuálních požadavků upravit lyžařskou obuv tak, aby bylo lyžování zážitkem bez bolesti.

Ceny služby Bootfitiing

  • Konzultace – 300 Kč
  • Vytažení jednoho místa – 400 Kč
  • Broušení jednoho místa – 300 – 600 Kč dle složitosti
  • Korekce již vytlačeného místa – 200 Kč
  • Tepelná úprava vnitřní botičky – 800 Kč
  • Podpora jednoho konkrétního bodu - 100 Kč (zvýraznění jednoho místa pomocí nalepení pěnové vrstvy)

Pro naše zákazníky je v rámci prodeje lyžařských bot konzultace, tepelná úprava botičky a vytažení jednoho místa skeletu ZDARMA.

Rezervujte si váš termín s bootfitterem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se s námi spojte telefonicky na čísle +420 739 220 990.