3D technologie - Crystal Race

Jsou tomu už 3 roky, co jsme se v zákulisí švýcarské firmy Montana dozvěděli o unikátním stroji CRYSTAL RACE a hned nám bylo jasné, že tento stroj jednoho dne budeme mít v našem vrchlabském servisu. A také se tak stalo! Prvního prosince roku 2016 dorazil kamion a v něm Schimanski, jak jsme si jej pracovně pojmenovali. Mnozí z vás už jistě znají kvalitu námi nabízeného závodního servisu, který jsme v loňské sezóně doplnili o Race Edge – speciální automat pro úpravu boční hrany.

Novinka CRYSTAL RACE posouvá naše technické možnosti ještě dál – umí totiž 3D struktury. Běžný lyžař je nejspíše neocení, hlavní cílovou skupinou jsou nároční lyžaři a závodníci, kteří se chtějí neustále zdokonalovat.

lyze 3d struktura

A v čem že je tento stroj tak unikátní?

3D struktura je kombinace závodní struktury (lineární, křížové, variální, středové) a podélných 3D profilů broušených do skluznice. Její podstatou je snížení dotykové plochy skluznice lyže vůči sněhové podložce, tzn. zmenšení třecí plochy a zrychlení lyže. Výjimečnost 3D struktur ocení nejen sjezdoví lyžaři, ale i příznivci běžeckého lyžování.

CRYSTAL RACE je navíc vybaven funkcí PRO-systém umožňující maximálně přesné a šetrné broušení všech typů lyží. Pro závodní servis sjezdových lyží nabízí i možnost individuálního nastavení úhlu pro odklon spodní hrany – 3D Radiální Tuning.

Jsme hrdí, že je CRYSTAL RACE u nás i proto, že ho jsou na světě zatím pouhopouhé tři kusy – dva ve Švýcarsku a třetí právě u nás, ve VANCL sportu v Krkonoších. Naší prioritou je nabízet profesionální servis, proto používáme jen ty nejmodernější technologie.

Se stroji MONTANA a také se skvělým týmem se nám to nepochybně daří. Tak se budeme těšit na naše shledání, ať už přijdete za závodním servisem, nebo „jen trochu přebrousit hrany“.

VANCL sport v časopisu SNOW 1/2017

vanclsport snow 1 2017