RTC ski

Švýcarská, jak jinak než prémiová značka, pochází ze světoznámého údolí Wallis. Vyznačuje se především poctivým zpracováním svých lyží a elegantním designem. Ručně vyráběné sendvičové modely míří na nejnáročnější klientelu.

Laboratoří RTC je sjezdovka. Právě tam se přiblížili „receptu“, který dává lyži vedle očekávané manévrovatelnosti také výbornou kontrolu, stabilitu a výkonnost. Koncept RTC obsahuje kombinaci optimální geometrie, rozložení tvrdosti a přenosu síly mezi vázáním, lyží a povrchem.

RTC SKI

Produkty

Technologie

JÁDRO

Srdce lyží tvoří vícevrstvé dřevěné jádro vyrobené z výběrové topolové dýhy. Na rozdíl od ostatních dřevěných jader prakticky nedochází k jakýmkoli deformacím materiálu. Tato vlastnost topolové dýhy je podpořena použitím fenolických bočních stěn, které chrání jádro před vlhkostí. Ve srovnání s plastovými bočními panely ABS dosahuje fenol z hlediska agility lepších výsledků.

Titanal

Jádro je u všech modelů lyží RTC podpořeno dvojitým titanalem. Titanal (slitina hliníku) se používá v různých tloušťkách dle typu lyže a slouží k zajištění ideální stability a torze lyže.

materialy jadro

SKLOLAMINÁT

RTC používají sklolaminát vyrobený na zakázku dle požadavků daného modelu lyže. Společně s polyesterovým plátnem slouží sklolaminát k vyrovnání různých vlastností materiálů.

materialy sklolaminat 1

materialy sklolaminat 2

GUMMI

Speciálně vyvinutá gumová vložka mezi jednotlivými vrstvami slouží pro zvýšení elasticity lyže.

materialy gummi

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Unikátní a elegantní design tvoří s povrchovou úpravou lyže RTC ISOCAP® ideální kombinaci. Materiál ISOCAP® je charakterizován vynikajícími vlastnostmi a dokonalým zpracováním.

materialy povrch

SKLUZNICE

Skluznice Isospeed Nano Highspeed se vyrábí sinterickou metodou, která je velmi známá pro závodní úroveň výroby. Hlavními výhodami jsou perfektní kluzné vlastnosti skluznice, odolnost vůči mechanickému poškození a vysoká účinnost absorbce vosku při voskování za nižších teplot. Isospeed Nano Highspeed se používá také v rychlostním lyžování.

HRANY

RTC používá vysoce odolné hrany s tvrdostí 48° Rockwell na Rockwellově stupnici tvrdosti materiálů.

materialy hrany skluznice

Testování

Ve dnech 6. - 10. dubna 2017 jsme se zúčastnili testovaní lyží RTC přímo v Zermattu a byla to opět pecka.

RTC SKI TEST Zermatt 6.-10.4.2017
RTC SKI TEST Zermatt 6.-10.4.2017
RTC SKI TEST Zermatt 6.-10.4.2017
RTC SKI TEST Zermatt 6.-10.4.2017
RTC SKI TEST Zermatt 6.-10.4.2017
RTC SKI TEST Zermatt 6.-10.4.2017
RTC SKI TEST Zermatt 6.-10.4.2017